1,479
edits
No edit summary |
|||
| Line 1: | Line 1: | ||
Super Novice has no rebirth, he has one jobchange at base level 99 and job level 99 to Extended Super Novice. | |||
= | == Super Novice == | ||
{| class="wikitable mw-collapsible mw-collapsed" style="width: 90%;text-align:center;" | |||
|- style="background-color:#FCA0BC;" | |||
| colspan="3" | Skills | |||
|- | |||
| style="width:30%;"| {{#skillDesc:2}} | |||
| style="width:30%;"|{{#skillDesc:3}} | |||
| style="width:30%;"|{{#skillDesc:5}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:6}} | |||
| {{#skillDesc:7}} | |||
| {{#skillDesc:8}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:31}} | |||
| {{#skillDesc:34}} | |||
| {{#skillDesc:35}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:30}} | |||
| {{#skillDesc:23}} | |||
| {{#skillDesc:22}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:28}} | |||
| {{#skillDesc:29}} | |||
| {{#skillDesc:25}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:24}} | |||
| {{#skillDesc:32}} | |||
| {{#skillDesc:26}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:27}} | |||
| {{#skillDesc:33}} | |||
| {{#skillDesc:11}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:14}} | |||
| {{#skillDesc:16}} | |||
| {{#skillDesc:19}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:20}} | |||
| {{#skillDesc:9}} | |||
| {{#skillDesc:13}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:15}} | |||
| {{#skillDesc:17}} | |||
| {{#skillDesc:21}} | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:12}} | |||
| colspan="2" | {{#skillDesc:18}} | |||
|} | |||
= | == Extended Super Novice == | ||
{| class="wikitable mw-collapsible mw-collapsed" style="width: 90%;text-align:center;" | |||
|- style="background-color:#FCA0BC;" | |||
| colspan="3" | Skills | |||
|- | |||
| {{#skillDesc:248}} | |||
| {{#skillDesc:249}} | |||
| {{#skillDesc:250}} | |||
{| class="wikitable mw-collapsible" style="width: | |- | ||
|- style="background-color:# | | {{#skillDesc:251}} | ||
| | | {{#skillDesc:253}} | ||
| | | {{#skillDesc:68}} | ||
| | |- | ||
| | | {{#skillDesc:75}} | ||
| | | {{#skillDesc:66}} | ||
| {{#skillDesc:72}} | |||
|- | |- | ||
| {{# | | {{#skillDesc:70}} | ||
| | | {{#skillDesc:74}} | ||
| {{#skillDesc:259}} | |||
| {{# | |||
|- | |- | ||
| {{# | | {{#skillDesc:261}} | ||
| | | {{#skillDesc:262}} | ||
| {{#skillDesc:270}} | |||
| {{# | |||
|- | |- | ||
| {{# | | {{#skillDesc:401}} | ||
| | | {{#skillDesc:5075}} | ||
| {{#skillDesc:5076}} | |||
| {{# | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="3" | {{#skillDesc:5077}} | ||
| {{# | |||
|} | |} | ||
== Hyper Novice == | |||
== | {| class="wikitable mw-collapsible mw-collapsed" style="width: 90%;text-align:center;" | ||
{| class="wikitable mw-collapsible" style="width: | |- style="background-color:#FCA0BC;" | ||
|- style="background-color:# | | colspan="3" | Skills | ||
| | |||
|- | |- | ||
| {{# | |{{#skillDesc:5449}} | ||
| | |{{#skillDesc:5450}} | ||
|{{#skillDesc:5451}} | |||
| {{# | |||
|- | |- | ||
| {{# | |{{#skillDesc:5452}} | ||
| | |{{#skillDesc:5453}} | ||
|{{#skillDesc:5454}} | |||
| {{# | |||
|- | |- | ||
| {{# | |{{#skillDesc:5455}} | ||
| | |{{#skillDesc:5456}} | ||
|{{#skillDesc:5457}} | |||
| {{# | |||
|- | |- | ||
| {{# | |{{#skillDesc:5458}} | ||
| | |{{#skillDesc:5459}} | ||
|{{#skillDesc:5460}} | |||
| {{# | |||
|- | |- | ||
| {{# | |{{#skillDesc:5461}} | ||
|{{#skillDesc:5462}} | |||
| {{# | |||
|} | |} | ||